mgr Dorota Klatka

Fizjoterapia oddechowa.

Ukończyła w 2000 roku AWF w Krakowie wydział fizjoterpii. Od zawsze wiązana z pulmonologią. Rok na stażu w Belgijskim Leuven na oddziale pulmonologicznym, szkolenia we Francji i Wielkiej Brytanii. Wykształciła kilka roczników fizjoterapeutów. Czynnie uczestniczy w grupie torakochirurgicznej tworząc wzorce postępowania fizjo przed i po operacjach. Kursy: terapii oddechowej simeox oraz nieinwazyjnej wentylacji PTChP, PNF, fizjoterpii w mukowiscydozie. Od lat współpracuje z towarzystwem idipatycznego włóknienia płuc. Pracownik jednego z Warszawskich instytutów o profilu pulmonologicznym. Z pewnością pomoże naszym pacjentom z problemami oddechowymi i rozwieje wszystkie wątpliwości jeśli chodzi o pulmonologię.


Zakres usług:

Fizjoterapia w torakochirurgii:

  • przygotowanie do planowanych zabiegów torakochirurgicznych (resekcje miąższu płucnego oraz przeszczepy płuc),
  • fizjoterapia po zabiegach operacyjnych w obrębie klatki piersiowej.

Fizjoterapia w chorobach układu oddechowego:

  • POChP, astma, włóknienie płuc, mukowiscydoza, zespoły dyskinezy rzęsek rozstrzenia oskrzeli, rozedma, zapalenie płuc o różnej etiologii, zapalenie opłucne, nowotwory płuc, OBS, inne,
  • Obejmuje ćwiczenia oddechowe dobrane do stanu pacjenta, korektę wzorca oddechowego, oczyszczanie (drenaż) drzewa oskrzelowego – oklepywanie, masaż wibracyjny klatki piersiowej oraz edukacja pacjenta w celu utrzymania efektów zabiegu.