Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna skierowana jest do kobiet w okresie ciąży, w połogu oraz zmagających się ze schorzeniami w obrębie dna miednicy.
W terapii wykorzystuje się nieinwazyjne, bezbolesne i w pełni bezpieczne metody rehabilitacji (jak terapia manualna dna miednicy, ćwiczenia i trening dna miednicy, elektrostymulacja, kienesiotaping), które dobierane są indywidualnie dla potrzeb każdej pacjentki.
Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się treningiem dna miednicy, terapią nietrzymania moczu, leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego w ujęciu treningu dna miednicy, fizjoterapią po zabiegach operacyjnych (ginekologicznych i urologicznych), fizjoterapią w okresie ciąży, fizjoterapią dna miednicy, w tym: diagnostyką oraz terapią rozejścia mięśni prostych brzucha, mobilizacją, rozluźnieniem blizny po cesarskim cięciu lub nacięciu krocza, profilaktyką obniżenia narządu rodnego.
Terapia prowadzona jest według najnowszych standardów Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU), jak i Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.

PHENIX NEO

Family Clinic posiada innowacyjne urządzenie PHENIX NEO, które ułatwia szybkie i efektywne leczenie objawów związanych z niewydolnością mięśni dna miednicy. Łączy w sobie elektrostymulację i trening funkcjonalny, w tym terapię EMG Biofeedback. Jest doskonałym uzupełnieniem terapii uroginekologicznej i pozwala naszym pacjentkom przyśpieszyć proces powrotu do zdrowia i sprawności. Jest polecana szczególnie osobom, u których występują objawy osłabienia mięśni dna miednicy.

Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa - specjalne ćwiczenia
Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa - tape'y
Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa - ćwiczenia

W Family Clinic terapię uroginekologiczną prowadzą certyfikowane fizjoterapeutki uroginekologiczne:

mgr Monika Grzegorzewicz
Monika Grzegorzewicz - Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa

Szczegóły Wizyta

mgr Małgorzata Symołon
Małgorzata Symołon - Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa

Szczegóły Wizyta

mgr Anna Szopa
Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa - specjalistka

Szczegóły Wizyta

mgr Monika Stryjewska
Fizjoterapia uroginekologiczna Warszawa - fizjoterapeutka

Szczegóły Wizyta