Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna skierowana jest do kobiet w okresie ciąży, w połogu oraz zmagających się ze schorzeniami w obrębie dna miednicy.

W terapii wykorzystuje się nieinwazyjne, bezbolesne i w pełni bezpieczne  metody rehabilitacji (takie jak terapia manualna dna miednicy, odpowiednio dobrane ćwiczenia i trening dna miednicy, elektrostymulacja, kienesiotaping), które dobierane są indywidualnie dla potrzeb każdej pacjentki.

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się:

 • treningiem dna miednicy
 • terapią nietrzymania moczu
 • leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego w ujęciu treningu dna miednicy
 • fizjoterapią po zabiegach operacyjnych (ginekologicznych i urologicznych)
 • fizjoterapią w okresie ciąży
 • fizjoterapią dna miednicy, w tym:
  • diagnostyką oraz terapią rozejścia mięśni prostych brzucha / rozejście kresy białej
  • mobilizacją, rozluźnieniem blizny po cesarskim cięciu lub nacięciu krocza
  • profilaktyką obniżenia narządu rodnego

Terapia prowadzona jest według najnowszych standardów Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU), jak i Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego.


W Family Clinic terapię uroginekologiczną prowadzą certyfikowane fizjoterapeutki uroginekologiczne:

mgr Monika Grzegorzewicz
Monika Grzegorzewicz

Szczegóły

mgr Zuzanna Wolska
Zuzanna Wolska

Szczegóły Wizyta

mgr Małgorzata Symołon

Szczegóły Wizyta


PHENIX NEO

Family Clinic posiada w swoim gabinecie uroginekologicznym urządzenie PHENIX NEO. Jest to urządzenie innowacyjne. Ułatwia zarówno szybkie jak i efektywne leczenie objawów związanych z niewydolnością mięśni dna miednicy. Należy pamiętać, że to nie tylko elektrostymulacja ale również trening funkcjonalny, który łączy terapię EMG Biofeedback oraz elektrostymulację funkcjonalną. Metoda terapii EMG Biofeedback pozwala naszym pacjentom przyśpieszyć proces rekonwalescencji po przebytej chorobie oraz umożliwia szybszy powrót do zdrowia.

Jak wygląda wizyta?

Na wizycie z wykorzystaniem powyższej metody wykonuje się cykl ćwiczeń, które maja za zadnie zadbać o umiejętność rozluźniania mięśni dna miednicy. Poprzez kontrolowanie oraz obserwację wykresu napięcia mięśni. Pacjent ma możliwość z wizyty na wizytę poprawiać funkcjonowanie swoich mięśni. Wiąże się to z jednoznaczną i zauważalna poprawą stanu zdrowia. Metoda EMG Biofeedback to idealne uzupełnienie terapii uroginekologicznej. dedykowana pacjentkom u których występują objawy osłabienia mięśni dna miednicy.