Zmagasz się z nadwagą? Zmagasz się z chorobami tarczycy lub inną chorobą metaboliczną? Jesteś młodą mamą i nie wiesz jak się odżywiać? Te i wiele innych problemów możesz rozwiązać dobierając odpowiednią dietę.
Oferujemy pełen zakres usług z zakresu dietetyki dzieci oraz dorosłych: od wstępnych indywidualnych konsultacji przez pracę nad poprawą nawyków żywieniowych całej rodziny (rodzinna konsultacja dietetyczna do trzech osób), po przygotowanie planów żywieniowych dla osób pragnących poprawić nawyki żywieniowe, zredukować lub zwiększyć masę ciała i poprawić funkcjonowanie swojego organizmu.


W Family Clinic o Twój sposób odżywiania zadbają doświadczeni Lekarze specjaliści.

lek. Joanna Barczyńska
Joanna Barczyńska - Specjalista kardiolog. Specjalista chorób wewnętrznych

Szczegóły Wizyta


Przygotowanie do pierwszej konsultacji Medycyny Żywienia i Stylu Życia

Badania laboratoryjne

Na pierwszą wizytę warto zabrać wyniki aktualnych (nie starszych niż 6 m-cy) badań laboratoryjnych: morfologii, profilu lipidowego (cholesterolu całkowitego, LDL-cholesterolu, HDL-cholesterolu i trójglicerydów), hormonu TSH oraz inne dostępne w przypadku współtowarzyszących chorób. W przypadku braku wyników aktualnych badań podczas wizyty zostanie ustalony plan ich wykonania.

Dzienniczek żywieniowy

Dużym ułatwieniem w pierwszym spotkaniu z dietetykiem jest przyniesienie tzw. dzienniczka żywieniowego, czyli dokładnego zapisu zjedzonych produktów, potraw oraz wypitych napojów z min. 3 dni przed wizytą. Dzienniczek żywieniowy powinien uwzględniać:

  • dokładny skład posiłków i potraw (wszystkie składniki) z ich ilościami w gramach lub miarach domowych tj. szklanka, łyżka, kromka, sztuka,
  • pory spożycia posiłków,
  • sposób przygotowania danej potrawy np. gotowanie, smażenie, pieczenie,
  • rodzaj i ilość wypitych napojów,
  • przekąski zjadane poza głównymi posiłkami.