Wsparcie psychologiczne dla kobiet

Otwieranie swojego serca na nową rolę bycia mamą budzi cały wachlarz uczuć które trudno wprost wyrazić słowami, choć są nieraz ambiwalentne. Często bowiem stawanie się całym światem dla nowego człowieka, obciążone jest wieloma trudnościami. Mikrokosmos nowej rodziny już u początków potrafi być naznaczony wieloma wyzwaniami, nawet już w czasie przygotowania do ciąży – nie tylko w okresie okołoporodowym. Niejednokrotnie długie staranie się o dziecko przysparza wiele trosk i frustracji, lęku przed oceną, chorobą lub odpowiedzią na pytanie “czy będę dobrym rodzicem?”.

Nie ma nic złego w tym, że obawiamy się czy zdamy “rodzicielski egzamin”. Każdy dojrzały człowiek zastanawia się nad tym, ponieważ ma świadomość swoich wad. Pracując jednak nieustannie nad nimi, stara się wciąż o najlepszą wersję samego siebie, by coraz doskonalej dbać o swoich najbliższych. Wyobrażając sobie różne sytuacje czasami patrzy z nadzieją w przyszłość, jednak bywa i tak, że obawy prowadzą do niestety błędnych wniosków, lęku, niemocy wewnętrznej a wsparcie psychologa jest nieocenioną pomocą.

W Family Clinic, kobiety otaczamy szczególnym wsparciem i opieką, a zakres naszego wsparcia psychologicznego obejmuje:

  • przygotowania się do roli rodzica,
  • trudności w staraniu się o ciążę,
  • przygotowania do porodu,
  • okresu okołoporodowego i poporodowego (w tym depresja ciążowa i poporodowa),
  • powrotu do równowagi po ciąży,
  • zdiagnozowanej endometriozy,
  • problemach natury ginekologicznej, uroginekologicznej i seksuologicznej(w tym po porodzie),
  • straty okołoporodowej dziecka i poronień.

W Family Clinic wsparciem psychologicznych dla kobiet zajmuje się:

mgr Karolina Widawska-Lewkowicz

Szczegóły Wizyta


Jeżeli chcesz aby twoje trudności nie były demotywującymi a inspirującymi wyzwaniami, szansą rozwoju i tym samym lepszej jakości twoich nowych ról, twojej rodziny to umów się na wizytę do naszej specjalistki. Uzyskasz fachową pomoc, otrzymasz wskazówki, spojrzysz na swoją sytuację z innej strony, nauczysz się jak lepiej sobie radzić w swojej sytuacji. Warto nauczyć się zamieniać swoje lęki na siłę a pytania dalej stawiać lecz odpowiednim osobom, które otulą dyskrecją twoją krępującą, stresującą sytuację i pomogą zobiektywizować twój stan oraz dobrać odpowiednie narzędzia pracy nad sobą.

Nie ma za trudnych pytań, ale są lęki które nie pozwalają pytać. Zadając pytania, dzieląc się wątpliwościami, dajesz szansę odpowiedziom odnaleźć siebie. Odważ się pytać! Odważ się umówić na rozmowę! Odważ się zmieniać siebie na lepsze! Silna Ty to silne twoje dziecko. Lepsza Ty to lepsza twoja rodzina. Zrób pierwszy krok a następne okażą się łatwiejsze, bo nie będziesz już sama z tym, co nosisz w sobie.

W Family Clinic czeka na Ciebie doświadczona i dyskretna specjalistka, która pomogła niejednej osobie w sytuacji podobnej do twojej. Nie jesteś sama. Zapisz się na rozmowę w gabinecie lub online już dziś!