lek. Agata Bełżecka

Specjalista chorób oczu. Chirurg okuloplastyk.

Specjalista chorób oczu, zajmuje się szczególnie diagnostyką i leczeniem chorób przedniego odcinka oczu (spojówki, rogówka, zaćma), jaskry, oraz zabiegami plastycznymi aparatu ochronnego oka, w tym plastykami powiek górnych i dolnych.

Mikrochirurg i chirurg okuloplastyczny – wykonuje od wielu lat zabiegi z zakresu: operacje zaćmy, jaskry, chirurgia urazów oka i rekonstrukcje zmian pourazowych, oraz okulistycznej chirurgii plastycznej i onkologii okulistycznej – usuwanie zmian z powiek i powierzchni oka.

Posiada wieloletnie doświadczenie w badaniu narządu wzroku oraz leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń układu wzrokowego, dodatkowo doboru okularów oraz soczewek kontaktowych w tym również terapeutycznych.

Specjalizację i naukę mikrochirurgii odbyła w Katedrze i Klinice WUM, w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Okulistycznym, gdzie pracowała do 2018 r, następnie w latach 2018-2022 pracowała na stanowisku zastępcy Ordynatora Oddziału Okulistycznego Szpitala MSSW w Warszawie. Obecnie pracuje prywatnie w renomowanych Klinikach Okulistycznych oraz Klinikach Chirurgii Plastycznej w Warszawie dzieląc czas pomiędzy pracę operacyjno- zabiegową i badanie pacjentów.