lek. Joanna Barczyńska

Specjalista kardiolog. Specjalista chorób wewnętrznych.

Jestem lekarzem z 22-letnim stażem pracy. Swoją wiedzę zdobywałam w Instytucie Kardiologii przy ul. Spartańskiej w Klinice Choroby Wieńcowej, wcześniej w Szpitalu Wolskim, na Oddziałach Kardiologii i Ratunkowym Izby Przyjęć.

Posiadam Certyfikat umiejętności wykonywania Echo serca, potwierdzony przez Sekcję Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Doświadczenie w wykonywaniu prób wysiłkowych i echo serca uzyskałam w Pracowniach Instytutu Kardiologii. Regularnie uczestniczę w kongresach, szkoleniach i warsztatach stale pogłębiających moją wiedzę.

Równolegle obok farmakoterapii i technik inwazyjnych stosuję terapię dietą i szeroko rozumianą zmianą stylu życia. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych (m.in. dr D. Ornisha, dr C. Esselstyna, prof. T. C. Campbella, prof. Yoshinori Ohsumi — nagroda Nobla z medycyny w 2016 r. za opisanie procesu autofagii, dr Ewy Dąbrowskiej) i własnych doświadczeniach widzę, w jak wielu schorzeniach terapia dietą okazuje się skuteczna. Wśród moich pacjentów są osoby, które całkowicie pozbyły się nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, miażdżycy naczyń, hipercholesterolemii. Terapia dietą przynosi także rezultaty w chorobach autoimmunologicznych (m.in. w RZS, zapalenie Hashimoto, SM, wrzodziejące zapalenie jelita, łuszczyca), w cukrzycy typu 2, jest pomocna we wspieraniu leczenia bezpłodności, ma duże znaczenie w zapobieganiu oraz powstrzymaniu rozwoju chorób onkologicznych, w chorobie Parkinsona, w migrenach, po udarze niedokrwiennym mózgu, w zaćmie, paradontozie.

Wykonuję badania Echo serca, konsultacje kardiologiczne, a także prowadzę poradnictwo w zakresie medycyny żywienia i stylu życia. Jedną z dziedzin mojej działalności jest kompleksowa opieka nad kobietami ciężarnymi.

Od 6 lat prowadzę w przełomowe polskie badanie dotyczące cofania dietą i zmianą stylu życia miażdżycy naczyń.