lek. Joanna Barczyńska
Specjalista kardiolog. Specjalista chorób wewnętrznych. Echo serca. Konsultacje Medycyny Żywienia i Stylu Życia
Jestem lekarzem z ponad 25 -letnim stażem pracy. Swoją wiedzę zdobywałam w Instytucie Kardiologii przy ul. Spartańskiej w Klinice Choroby Wieńcowej, wcześniej w Szpitalu Wolskim, na Oddziałach Kardiologii i w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
Posiadam Certyfikat umiejętności wykonywania Echo serca, potwierdzony przez Sekcję Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Doświadczenie w wykonywaniu prób wysiłkowych i echo serca uzyskałam w Pracowniach Instytutu Kardiologii. Regularnie uczestniczę w kongresach, szkoleniach i warsztatach stale pogłębiających moją wiedzę.
Równolegle obok farmakoterapii i technik inwazyjnych stosuję terapię dietą i szeroko rozumianą zmianą stylu życia. Opierając się na najnowszych badaniach naukowych (m.in. dr D. Ornisha, dr C. Esselstyna, prof. T. C. Campbella, prof. Yoshinori Ohsumi — nagroda Nobla z medycyny w 2016 r. za opisanie procesu autofagii, dr Ewy Dąbrowskiej i własnych doświadczeniach widzę, w jak wielu schorzeniach terapia dietą okazuje się skuteczna. Wśród moich pacjentów są osoby, które całkowicie pozbyły się nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, miażdżycy naczyń, hipercholesterolemii. Terapia dietą przynosi także rezultaty w chorobach autoimmunologicznych (m.in. w RZS, zapalenie Hashimoto, SM, wrzodziejące zapalenie jelita, łuszczyca), w cukrzycy typu 2, we wspieraniu leczenia bezpłodności, ma duże znaczenie w zapobieganiu oraz ale także we wsparciu terapii chorób onkologicznych, po udarze niedokrwiennym mózgu.
Wykonuję badania Echo serca, przeprowadzam konsultacje kardiologiczne, a także Medycyny Żywienia i Stylu Życia. Jedną z dziedzin mojej działalności jest kompleksowa opieka nad kobietami ciężarnymi i sportowcami.
Przeprowadzone przeze mnie badanie naukowe, trwające ponad 7 lat, potwierdziło skuteczność terapeutycznej diety w cofaniu zmian miażdżycowych, regresji nadciśnienia tętniczego, trwałej normalizacji wagi, poprawie profilu lipidowego, a także poprawie jakości życia pacjentów stosujących tę formę terapii.